پیش درآمد بیست و پنجمین جشنواره فیلم فجر

امسال هم مثل سال گذشته تصمیم دارم در باره فیلمهایی که میتوانم هر روز ببینم ، روز بعدش مطلبی بنویسم.مجله فیلم روی میز ، برنامه جشنواره ابتیاع شده ( امسال رکورد شکسته شد و برنامه‌ را هم در صف جلوی سینما فرهنگ یافتم! ) و دو سری بلیط های جشنواره در بالای رف خانه‌امان که مربوط به دو سانس آخر سینما آفریقاست ، همه و همه آماده است تا بیست فیلمی را بتوانم ببینم که امسال در بخشی به نام سودای سیمرغ (سودا یعنی تجارت !)‌ یا همان مسابقه جای گرفته‌اند . برنامه امشب "مصائب دوشیزه" ( مسعود اطیابی ) ساعت 20:15 و "اتوبوس شب" ( کیومرث پوراحمد ) ساعت 22:30 . مسعود اطیابی را اصلا نمی‌شناسم ولی کیومرث پوراحمد معروف خاص و عام ! است.با تعاریفی که مجله فیلم کرده و یادداشتهای  خود پوراحمد و دستیارش و دیگر شنیده‌ها ، مشتاقم تا هر چه زودتر فیلم را ببینم.پوراحمد و ژانر جنگی گرچه چندان با هم تناسب ندارند ( چرا؟) ولی خاطره او از فیلم "به خاطر هانیه" که به زیبایی اشتیاق نوجوانی را برای طبالی در مراسمی مذهبی در فضای جنوب تصویر کرده بود ( یاد اشتیاق امیرو افتادم باز در آن سالها برای نواختن سازدهنی لعنتی) هیچگاه از خاطرم زدوده نشده است.پوراحمد با خواهران غریب و شب یلدا برایم آشناتر شد و قصه‌های مجیدش ماندگاری این قصه‌ها را در ذهنم بیشتر کرد.گل یخ و نوک برج  او حال و هوای تجاری فیلمهای این سالها را داشت و حالا اتوبوس شب ... باید دید و قضاوت کرد. از جشنواره سال قبل عبرت گرفتم که دور فیلمهای خارجی جشنواره را خطی قرمز بکشم ( و البته پارسال هم آزموده را آزمودم که طبق معمول خطاست ) و دیگر اینکه شروع ساعت سانس را هر چه به جلوتر بیندازم تا شرمنده خودم و ماشین و آقا پلیسه و برگه جریمه سیزده هزار تومانی نشوم.

/ 2 نظر / 9 بازدید
جواد نعيم وفا

سلام و روز خوش . من الان باز نگار بودم و از اونجا اومدم اينجا . وب خوبی داری . منم مشتاقم تا فيلم جديد پور احمد رو ببينم . دوست داشتی سری به وب ما هم بزن . موفق باشی .

تقي دژاكام

وحيد جان سلام . ديدی اومدم پيدات کردم! وبلاگ خوبی داری . بايد وقت کنم که آرشيوت را هم بچرخم. به بابا سلام برسون و به خانواده محترمت . در ضمن من خيلی پسر خوبی شده ام ها ! باور کن !