هشتاد و یکمین اسکار

مورد عجیب اسکارهشتاد ویکم برنده شدن هشت جایزه، از جمله جوایز اصلی و مهمی مثل بهترین فیلم و بهترین کارگردانی و بهترین فیلنمامه اقتباسی، برای فیلم پایین‌تر از متوسطی چون Slumdog Millionaireدنی بویل است! فیلمی که در مقابل حداقل همین چهار نامزد دیگر اسکاری،خیلی چیزها کم داشت. فیلم Slumdog Millionaire با اتمسفری که از سینمای هند و بازیگران آن قرض گرفته بود، بیشتر یک فیلم خوب هندی ارزیابی می‌شود تا فیلمی لایق بهترین‌ها در اسکار. The Curious Case of Benjamin Button و The Reader و Frost/Nixon و Milk هر کدام، به قول گزارش‌گران ورزشی، حریفان قدری بودند که می‌توانستد به عنوان بهترین فیلم انتخاب شوند. نمی‌توانم بین این چهار فیلم عالی – که حتی می‌توانست به جای Slumdog Millionaire فیلم زیبای کلینت ایستوود یعنی Changeling قرار بگیرد – بهترین را انتخاب کنم، چرا که هر کدام با حال و هوای خاص خودشان جزو بهترین‌های سال گذشته سینمای آمریکا به شمار می‌روند. به نظر می‌رسد که داوران اسکار امسال فیلم‌هندی زده شده بودند و حتی مراسم نیز پر از رقص و آواز هندی شده بود، به مناسبت این‌که آواز و موسیقی فیلم هم دو جایزه نصیبشان شد. داوران شاید برای خالی نبودن عریضه دو جایزه بازیگران اصلی را به دو فیلم زیبای "Milk" و "The Reader" به خاطر بازی‌های خوب "شون پن" و "کیت وینسلت" اهداء کردند؛ گرچه فیلم "Milk" به حق جایزه بهترین فیلنمامهٔ اریژینال را نیز نصیب خود کرد. فیلم عالی دیوید فینچر The Curious Case of Benjamin Button در این میان جوایزی چون جلوه‌های ویژه و گریم و طراحی صحنه(هنری) را نصیب برد و با اینکه هر سه جایزه در مقابل دیگر نامزدها در همین رشته به حق بود، ولی ای کاش تقدیر آکادمی از این فیلم محدود به این جوایز نمی‌شد. خوشحال‌کننده‌ترین خبر اسکار هشتاد و یکم برایم برنده شدن انیمیشن عالى Wall-E به عنوان بهترین انیمیشن سال گذشته میلادی است، برنده‌ای که با دیگر رقیبان خود مثل کونگ‌فو پاندا و بولت خیلی فاصله داشت. نظراتم در بارهٔ انیمیشن Wall-E در هیمن وبلاگ قبلا منتشر شده است.

/ 9 نظر / 29 بازدید
مقداد

سایت فروش سي دي هاي مذهبي :http://www.safacd.com/ حتماً يه سري بزن . يا علي .

حائری

درود بابا اسکار! در جریان برنامه امسال نبودم به هر حال جشنواره ای که بهتره بگیم یه آکادمیه حتما حرفهایی برای گفتن داره بویژه اینکه شش هزار نفر در داوریش رای می دن موفق باشی فیلم خوب دستت رسید خبر بده بیام ازت بگیرم بدرود

نرگس خرقانی

امسال من از سینمای جهان خیلی عقبم چون اعتراف می کنم هیچ کدام از این فیلمها رو ندیدم. راستی من بیشتر از یک سال تو سینت مگ وبلاگ داشتم. اما به دلیل علاقه به مستقل شدن از اونجا زدم بیرون. شاید به زودی سایت سینمایی راه انداختم. چون چند نفر هم به من قول همکاری دادند.

باران

سلام: گمونم دیگه وقتشه یه کم از حال و هوای فیلم و چشنواره بیرون اومد و یه آبی به سر و صورت زد. منتظر مطلب جدیدتان می مانم.

نرگس خرقانی

آموزش لهجه مشهدی درستش می شه مِدِنُم= می دونم [لبخند]

فاطره

سلام وبلاگ جالبی دارید یه جورایی مفیده موفق باشید[گل][گل]

امیر

با سلام دوست گرامی به ماهم سر بزن اگر دوست داشتی تبادل لینک کنیم منتظر شما هستم www.matinazizpour.iranblog.com امیدوارم که با ارائه نظرات ارزشمند خود ، ما را در بهتر کردن وبلاگ خودتون یاری کنید ممنونم در صورت توافق برای تبادل لینک مارو لینک کنید وماهم شمارو سریعا لینک می کنیم